Cypr- gdzie Afrodyta wyłoniła się z piany

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych informacji o Cyprze. Jest on coraz częściej wybierany jako miejsce odpoczynku.

Dojazd na Cypr

Wybierając się na wycieczkę na Cypr organizowaną samodzielnie, po pierwsze musimy kupić bilety lotnicze. Wiadomo, im wcześniej kupimy tym taniej. Cypr posiada dwa główne lotniska: Larnaka i Pafos z czego Larnaka obsługę dużo więcej połączeń rejsowych wykonywanych z Polski.IMG_2770

Wybierając się do Ayia Napa nie będziemy mieć większych problemów z dotarciem, ponieważ Larnaka Aiport oddalona jest od tego kurortu zaledwie o 40km. Więcej o transporcie na samej wyspie napiszę w kolejnych wpisach.

Lecąc jednak w okolice Pafos możemy poszukać bezpośredniego połączenia z tym miastem, niestety są to głównie chartery biur podróży, które ciężko zarezerwować.  Najpopularniejsza metoda to przelot do Larnaki a stamtąd samochodem / taxówką/ autobusem. Więcej o transporcie na samej wyspie napiszę w kolejnych wpisach.

OK, jakie linie wybrać??

Najpopularniejszy i najbardziej komfortowy to LOT Warszawa – Larnaka.  Są to loty bezpośrednie, odbywają się codziennie. Wylot 22.25 a na miejscu 02.50.  W sam raz aby od rana można było korzystać ze wspaniałej pogody :) Więcej informacji i rezerwacja lotu na stronie www.lot.com Ceny kształtują się od około 800 zł w dwie strony.

Trochę tańszą alternatywą jest przelot przez Pragę czeskim Czech Airlines. Możliwości jest sporo, najlepsza oferta gwarantuję nam bez kłopotliwą przesiadkę, mamy tylko 1 godz na zmianę samolotu.  Ceny zaczynają się od około 600 zł w dwie strony. Po szczegóły odsyłam na stronę www.czechairlines.pl.

Jeśli chodzi o czartery do samego Pafos, organizuje je znane biuro podróży Itaka. Odbywają się one przeważnie od maja do października.  Nie miałem okazji skorzystać z tej oferty więc niestety nie podzielę się tu swoją opinią. Jeśli mieszkamy blisko Krakowa lub niestraszny nam tam dojazd decydujemy się na niskokosztowego Ryanair-a.

Czytaj więcej:

Cypr – Klimat

Cypr – Atrakcje Pafos i okolic

Cypr – Jak się poruszać po wyspie

Galeria zdjęć

Submit a comment


*