Część I – Jak znajdować biletowe okazje i tanie noclegi

Część I – Jak znajdować biletowe okazje i tanie noclegi

Najprościej można skwitować odpowiedź stwierdzeniem „trzeba szukać”.

Jeśli nie szukacie, to z pewnością nie znajdziecie…

Wyszukane przez nas okazje biletowe staramy się umieszczać na naszej stronie www.facebook.com/pojechanicom

Na bilety w dobrych cenach natrafiamy zwykle przeglądając portale www.fly4free.plwww.loter.plwww.lataj.pl

Jeśli zależy nam na wyjeździe w konkretnym terminie przeglądamy www.flipo.pl, usiłujemy natrafić na promocję w ramach szalonej środy Lot-u (co tydzień w środy kilka kierunków można zakupić w promocyjnych cenach) lub jeśli problemem nie jest dla nas wylot np. z Berlina szukamy przez www.expedia.com

 

Co do noclegów to w Europie najlepiej sprawdzają się poszukiwania za pomocą booking.com, ale już w Azji ceny oferowane przez bloking są bardzo niekorzystne, dlatego wyszukujemy przez agoda.com lub venere.com. Noclegów na agodzie szukamy zwykle nie wcześniej niż tydzień przed wyjazdem- wtedy portal oferuje dodatkowe upusty cenowe i można zakupić nocleg np. z 70% rabatem, zależnie od obłożenia danego hotelu w tym czasie.

Czasem poszukujemy na forach miejsc rekomendowanych przez innych podróżników, szczególnie jeśli chcemy zatrzymać się w danym miejscu dłużej niż dobę. W końcu jeśli wybieramy lokum na tydzień kierujemy się zupełnie innymi względami niż poszukując jedynie czystego łóżka, w którym możemy się przespać.

W Europie z uwagi na wysokie ceny noclegów często wybieramy spanie na kempingu, które zapewnia nam nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim wolność i swobodę w zakresie wyboru noclegu. Nie musimy planować, gdzie będziemy spać, zwykle w okolicy znajduje się jakiś kemping i w zależności od tego jak kształtują się nasze dalsze plany podróży wybieramy miejsce do spania.

Czasem bardziej niż samodzielne rezerwowanie hotelu i zakup biletów opłaca się zaczekać do ostatniej chwili i w przeddzień lub w dzień wylotu kupić last minute. Piszę w przeddzień lub w dzień wylotu, gdyż oferowane przez biura podróży na 2 tygodnie czy tydzień przed wylotem last minute nie są niczym więcej jak chwytem marketingowym a cena w tym okresie wciąż jest bardzo wysoka. Oczywiście absolutnie nie liczmy na zakup last minute w dobrej cenie w sezonie, w okresie długich weekendów czy świąt. Najtaniej jest po sezonie, w grudniu lub w styczniu, wyłączając okres świąteczny, bo wtedy ceny są bardzo wysokie. Kupując wycieczki w „martwym okresie” tuż przed wylotem wielokrotnie zakupiliśmy już całą wycieczkę w cenie samego przelotu.