Tajlandia- noclegi

A więc zakupiliście już bilety i macie zagwozdkę, co robić z noclegami. My wyszliśmy z założenia, że zarezerwujemy sobie pierwszy nocleg a kolejne znajdowaliśmy na miejscu podróżując z miejsca w miejsce.

IMG_2083 Dało nam to możliwość swobodnego przemieszczania się i zmieniania planu podróży na bieżąco, zależnie od danego miejsca, sytuacji oraz naszego samopoczucia. Np. gdy o godz 3 w nocy powróciliśmy do pokoju po gali tajskiego boksu i kilkugodzinnym włóczeniu się po Pat Pongu i naprawdę padaliśmy na twarz a w planach mieliśmy pociąg o 6 rano i wyruszenie w kierunku Kambodży mogliśmy swobodnie zmienić plan- spać do nieprzyzwoitej godziny 7 rano, spakować się, zakupić na dworcu combined ticket na wyspy i w oczekiwaniu na pociąg iść na śniadanie. To się nazywa wolność i dobra organizacja 🙂 IMG_3036

Noclegi wyszukiwane metodą wizytowania z plecakiem po kolei hotelików, oglądania pokoi i targowania cen mają podstawową zaletę- nie kupujemy kota w worku, wiemy za co płacimy i możemy sami ustalić czy oferowany standard jest wart ceny, którą żąda właściciel.

Kilka razy spotkaliśmy się z sytuacją, że na zdjęciach w internecie dany hotel wyglądał w porządku a na miejscu zastawaliśmy maskarę, brudny, śmierdzący pokój bez okna o powierzchni małej komórki lokatorskiej, w którym spokojnie spacerowały sobie karaluchy itp.

Jeśli więc niestraszne Wam wędrowanie w poszukiwaniu pokoju- polecamy ta opcję jako pozwalającą na negocjowanie cen a często uzyskanie dużo lepszego pokoju w tej samej cenie.

IMG_0825
Noclegi w Tajlandii nie są drogie- choć może nie jest to właściwe stwierdzenie… W Tajlandii znajdziemy bowiem zarówno superluksusowe hotele gotowe spełnić wszelkie zachcianki swoich gości, jak i noclegi za kilka-kilkanaście-  dolarów. Pierwsza kategorią z wymienionych nie będziemy się zajmować, gdyż z takowych hoteli nie korzystaliśmy 🙂 Co do drugiej- nasz najdroższy nocleg w Tajlandii kosztował 80 zł/d/pokój 2-os a na tak drogi hotel zdecydowaliśmy się ostatniego dnia pobytu, gdyż byliśmy już wymęczeni podróżą i mieliśmy ochotę podarować sobie ostatniego dnia odrobinę luksusu 🙂 Zwykle za noclegi płaciliśmy 35-55 zł- oczywiście podajemy cenę za pokój 2-os.

 

 

 

Czytaj więcej:

O Tajlandii i Tajach słów kilka….. 
Podróżowanie po Tajlandii 
Tajlandia- noclegi 
Bangkok
A poza Bangkokiem – gdzie jechać?